#Európai Unió











Ha mélyül az ellentét Iránnal, Európában is megnő a terrorveszély
 

Ha mélyül az ellentét Iránnal, Európában is megnő a terrorveszély

Az uniós külügyminiszterek tanácskozásával zárul a hektikus brüsszeli válságértekezletek első fordulója, amelyben az EU és a NATO a megfelelő választ kereste a közel-keleti válságra. Míg az unió vezető hatalmai a régen elúszott atomalkuba próbálnak életet lehelni, a NATO rászánta magát a részleges iraki csapatkivonásra. Az európai és a magyar diplomácia lehetőségeit Bartha Dániellel, a CEID euroatlanti elemzőközpont igazgatójával beszéltük át.

HVG HVG



Horvátország az EU soros elnöke
 

Horvátország az EU soros elnöke

Horvátország tölti be szerdától az Európai Unió soros elnöki tisztét. A horvát kormány Finnországtól veszi át a feladatot, és Németországnak adja majd tovább 2020 júliusában.

MTI MTI


Jávor Benedek: A kormány célja a főváros megfosztása az uniós pénzektől
 

Jávor Benedek: A kormány célja a főváros megfosztása az uniós pénzektől

Ne engedje az Európai Bizottság, hogy a kormány adminisztratív trükkökkel vágja el Budapestet olyan forrásoktól, amelyek járnak neki, miközben a kormányzat kezében levő pénzt korrupt módon, nem hatékonyan használják fel – állítása szerint ez a célja Jávor Benedeknek, akit Karácsony Gergely a fővárost képviselő brüsszeli iroda vezetőjének kért fel a napokban. A politikussal arról is beszélgettünk, a városvezetésnek milyen eszközei lehetnek akkor, ha a kormány tovább szűkíti az anyagi lehetőségeit.





Merkel az EU-n kívüliek bevándorlásáért lobbizik
 

Merkel az EU-n kívüliek bevándorlásáért lobbizik

Németországnak szüksége van az EU-n kívülről érkezett szakképzett munkavállalókra, mert különben félő, hogy a nagyvállalatok elhagyják az országot – közölte Angela Merkel. Berlin szerint elsősorban Vietnamból, Indiából és Mexikóból érkezhetnek munkások.

HVG HVG